Grzybica paznokci – problem wstydliwy i bardzo zaraźliwy

Grzybica paznokci to problem nie tylko wstydliwy, ale i – zwłaszcza w zaawansowanym stadium – bardzo niebezpieczny. Choroba wywołana przez trzy grupy grzybów zdecydowanie obniża komfort życia i negatywnie wpływa na samoocenę Pacjenta. Na szczęście szybka, profesjonalna interwencja podologa jest w stanie zdecydowanie zahamować rozwój schorzenia i przywrócić stopom atrakcyjny, zdrowy wygląd.

Grzybica paznokci

Dermatofity, grzyby pleśniowe i drożdżopodobne – te trzy grypy grzybów wywołują grzybicę paznokci, która sprawia, że zajęta płytka paznokcia staje się matowa, żółtawa lub biaława, jej wolny brzeg jest wyraźnie postrzępiony, a całość – bardzo podatna na urazy i niezwykle krucha. Pierwsze objawy schorzenia pojawiają się zwykle wzdłuż wolnego brzegu płytki, rozprzestrzeniając się na całą powierzchnię paznokcia, który z czasem przestaje być przejrzysty, a zaczyna – łamliwy oraz nieestetycznie zgrubiony i zrogowaciały. W niektórych przypadkach – płytka zajętego grzybicą paznokcia unosi się lub opada, co sprzyja bolesnym urazom i powoduje pojawienie się kolejnych zmian patologicznych.

Początkowe stadia choroby leczy się zwykle stosowanymi miejscowo środkami antygrzybicznymi lub specjalistycznymi plastrami, które nasączone są substancjami grzybobójczymi. W przypadku zaawansowanych postaci – terapię poszerza się o leki doustne i zaleca działania z zakresu kompetencji podologa, który sprawnie oczyszcza płytki paznokcia z mas grzybiczych.

Grzybica paznokci stóp jest też, niestety, chorobą nawracającą. Dlatego wszystkich Pacjentów zachęcamy nie tylko do szybkiego reagowania w chwili pojawienia się pierwszych objawów, ale i do stosowania się do udzielanych przez naszych specjalistów zaleceń.

To bardzo wstydliwe i nierzadko bolesne schorzenie wymaga podjęcia szybkich i zdecydowanych reakcji. Działanie na własną rękę nie tylko nie przyniesie pożądanych skutków, ale i zaogni patologię. Jak wskazuje praktyka, najlepsze efekty w walce z grzybicą przynosi współpraca odpowiedzialnego za kwestie farmakologiczne dermatologa i podologa, który w sposób sprawny i bezbolesny usuwa fragmenty zmienionej płytki, przynosząc Pacjentowi natychmiastową ulgą i znacząco podnosząc komfort jego życia.

O nas

Gabinet podologiczny z ponad 10 letnim doświadczeniem.

© 2022 podolog.info.pl