Usuwanie odcisków – szybka reakcja, błyskawiczny efekt!

Pojawiające się najczęściej na palcach lub na podeszwie stopy odciski to martwe komórki zrogowaciałego naskórka, który – pod wpływem ucisku i długotrwałego tarcia – odkłada się i twardnieje. Te szpecące i powodujące znaczący dyskomfort zmiany powstają zwykle na skutek noszenia źle dobranego obuwia – za ciasnego, błędnie wyprofilowanego, niewygodnego. Odciski – dzielone zwykle na miękkie i twarde – mogą też być wynikiem deformacyjnych patologii stóp i palców oraz niewłaściwej motoryki wynikającej ze zmian chorobowych.

odciski

Najczęściej, odciski miękkie pojawiają się na stopach płci pięknej. Na tego typu zmiany narażone są zwykle panie noszące wąskie, bardzo ciasne buty z „noskami” i niebotycznie wysokie obcasy. Niestety, brzydkie odciski nie tylko negatywnie wpływają na ogólną atrakcyjność stóp, ale i bywają bardzo bolesne. Mogą też stanowić zapowiedź poważniejszych problemów – pojawiające się, miękkie zmiany wynikają najczęściej z silnego ocierania się o siebie palców zamkniętych w ciasnym obuwiu, którego noszenie sprzyjać może powstawaniu trwałych zwyrodnień.

Odciski twarde natomiast, pojawiają się zwykle na wierzchnich częściach palców i są efektem znaczących przeciążeń, złego ułożenia stopy w obuwiu lub noszenia źle wyprofilowanych, za dużych lub za małych skarpet i rajstop, które podczas chodzenia podwijają się boleśnie.

Jakby tego było mało, odciski często stanowią początkową nieprawidłowość zapowiadającą bardzo niebezpieczne owrzodzenia pojawiające się na stopach pacjentów cukrzycowych, u których zaburzenia czucia tłumią objawy bólowe. W tym wypadku – ignorowanie problemu lub odkładanie w czasie stosownej konsultacji nie tylko obniża szansę na szybką diagnozę, ale i sprawia, że pozornie niegroźne, a nie poddane interwencji odciski stanowią zapowiedź bardzo poważnych problemów.

W naszych specjalistycznych gabinetach oferujemy sprawne i profesjonalne usuwanie odcisków, uzmysławiając jednocześnie Pacjentom, jak istotne jest – w przypadku wystąpienia każdego rodzaju zmian – podjęcie natychmiastowego działania. Nieusuwane odciski są przecież wdeptywane i wpychane coraz głębiej w tkanki, co nie tylko zwiększa dolegliwości bólowe, ale – przy wniknięciu zmiany poza skórę właściwą – powodować może wystąpienie poważnych stanów zapalnych. Poza tym pamiętać należy, że podjęcie szybkiej interwencji sprzyja równie szybkiej eliminacji problemu.

Podczas konsultacji z Pacjentami cierpiącymi z powodu odcisków i działając w imię profilaktyki podologicznej – zawsze staramy się zwrócić uwagę na to, jak istotną dla zdrowia stóp kwestią jest dobór odpowiedniego obuwia i stosowanie właściwych praktyk pielęgnacyjnych. Wszystkim Pacjentom doradzamy też w wyborze odpowiednich wkładek ortopedycznych i właściwych preparatów higienicznych.

O nas

Gabinet podologiczny z ponad 10 letnim doświadczeniem.

© 2022 podolog.info.pl